TRUVA™ Birlikleri Resmi Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TRUVA™ Birlikleri Resmi Forumu

AnasayfaTruvaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Saat
En son konular
» BU LİNKİ KAÇIRMAYIN :)))))))
fıkra Icon_minitimeÇarş. Şub. 11, 2009 2:49 pm tarafından zevzek

» ATATÜRK KİTAPLARI VE RESİMLERİ ARŞİVİ
fıkra Icon_minitimeCuma Ocak 30, 2009 5:38 pm tarafından gurculer

» MSN Adresleri
fıkra Icon_minitimeSalı Ocak 27, 2009 7:20 pm tarafından gurculer

» komik yazılar
fıkra Icon_minitimeSalı Ocak 27, 2009 1:46 am tarafından zevzek

» Bu oyunlar vergili mi?
fıkra Icon_minitimePtsi Ocak 26, 2009 1:24 pm tarafından yalan

» Yeni bir saldırı (crazys)
fıkra Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 12:08 pm tarafından crazys

» new_Days,ozankoç
fıkra Icon_minitimePerş. Ocak 22, 2009 9:12 pm tarafından crazys

» YUNANLILARIN BİZİM İÇİN YAPTIKLARI ANİMASYON
fıkra Icon_minitimePtsi Ocak 19, 2009 2:10 pm tarafından zevzek

» YUNANLILARIN BİZİM İÇİN YAPTIKLARI ANİMASYON
fıkra Icon_minitimePtsi Ocak 19, 2009 2:01 pm tarafından zevzek

En iyi yollayıcılar
zevzek
fıkra I_vote_lcapfıkra I_voting_barfıkra I_vote_rcap 
taff
crazys
Admin
yalan
maxbmyt
Ahmet SEN
monsieur_
eysinn
SAVATAGE
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 22 kişi Çarş. Ekim 18, 2023 10:19 pm tarihinde online oldu.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anket
Sitemiz Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Çok Güzel
fıkra I_vote_lcap45%fıkra I_vote_rcap
 45% [ 10 ]
Güzel
fıkra I_vote_lcap32%fıkra I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
Daha İyi Olacak/Olabilir
fıkra I_vote_lcap18%fıkra I_vote_rcap
 18% [ 4 ]
Kötü
fıkra I_vote_lcap0%fıkra I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Berbat
fıkra I_vote_lcap5%fıkra I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Daha Kötüsü Olamazdı
fıkra I_vote_lcap0%fıkra I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 22
Istatistikler
Toplam 71 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: kralcocuk344

Kullanıcılarımız toplam 177 mesaj attılar bunda 64 konu
Sayaç
Sitenizesayac.com

fıkra

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
zevzek
Yeni Üye
zevzek

Yaş : 55 Kayıt tarihi : 01/01/09 Mesaj Sayısı : 53 Nerden : BARTIN İş/Hobiler : Lakap :

fıkra Vide
MesajKonu: fıkra fıkra Icon_minitimePerş. Ocak 01, 2009 7:49 pm

8 NUMARALI KUTU
Doktorun biri yeni bir muayene açmış. Kapıya yazmış...
'Vizite ücreti 100 Dolar. İyileştirmediğimiz hastaya beş mislini geri veriyoruz...'
Vizite pahalı ama doktor gerçekten doktor... Her gelen hasta iyileşip gidiyor...Doktorun ünü her geçen gün artıyormuş... Uyanığın biri doktora gidecek, iyileşmeyecek ve beş misli parayı geri alacak ya, kapıyı çalmış...
'Doktor! Ağzımın tadı hiç yok... Öyle kötüyüm ki, hiçbir şeyin tadını alamıyorum...' ;
Doktor... Adama şöyle bir bakmış, hemşireye seslenmiş:'
Hemşire hanım! Sekiz numaralı kutuyu getirin'
Hemşire adama uzatmış kutuyu, adam, bir kaşık içindekinden yemiş ve anında tükürmüş...
'Ama Bu bok!!!!!'
Doktor sakin, 'Evet! İyileştiniz. Tad alıyorsunuz artık..'
Adam, parayı ödemiş sinirleri tepesinde gitmiş...
Aradan birkaç ay geçmiş. Büyük bir hırsla yeniden kapısına dayanmış doktorun...
'Doktor bey, ben de hafıza kaybı başladı... Her şeyi unutuyorum...!'
Doktor, adama şöyle bir bakmış yine, hemşireye dönmüş, 'Kızım, sekiz numaralı kutuyu getirir misin?' demiş.
Adam, hemen itiraz etmiş, 'Ama o kutuda bok var!'...
Doktor, 'Doğru! Bakın, hafızanız da yerine geldi!....'
Adam, ağlamaklı, hırsla ödemiş parayı çıkmış dışarı...
Kurmuş da kurmuş intikam planlarını... Birkaç ay sonra..'
Doktor! Ben de iktidarsızlık başladı... Durumum kötü, hiçbir şey yapamıyorum...'
Doktor adamı gözüyle şöyle bir inceleyip, 'Hemşire hanım sekiz numaralı kutuyu getirir misin' diye seslenince, adam, tüm hırsıyla,
'Si.ecem, seni de sekiz numaralı kutunu da...' diye bağırmış..
Doktor gayet sakin, 'Geçmiş olsun! Artık yapabiliyorsunuz!!!!!!!!

En son zevzek tarafından Perş. Ocak 15, 2009 1:42 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
zevzek
Yeni Üye
zevzek

Yaş : 55 Kayıt tarihi : 01/01/09 Mesaj Sayısı : 53 Nerden : BARTIN İş/Hobiler : Lakap :

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePerş. Ocak 01, 2009 7:50 pm

SEVISMENIN TARIFI
Çocuk: Baba, sevişmek neden eğlencelidir?
Baba: Sevişmek sana ayni, parmağınla burnunu karıştırmak gibi bir duygu verir, bu yüzden çok zevklidir.
Çocuk: Peki kadınlar neden erkeklerden daha çok zevk alırlar?
Baba: Burnunu karıştırdığında burnun mu yoksa parmağın mı daha mutlu olur?
Çocuk: O zaman kadınlar neden tecavüze uğramaktan bu derece nefret ederler?
Baba: Tecavüze uğramak, yolda yürürken birinin gelip Burnunu karıştırması gibidir. Bu hoşuna gider miydi?
Çocuk:Hmm.. Kadınlar neden adet günlerinde seks yapmazlar?
Baba: Burnun kanarken burnunu karıştırır mısın? Onun gibi bişii.
Çocuk: Erkekler neden sevişirken prezervatif takmaktan hoşlanmazlar?
Baba: Elinde eldiven varken burnunu karıştırmaktan zevk alır mısın oğlum?
Çocuk: Baba, sana ooohaaaa demek istiyorum, süpersin yaaa
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePerş. Ocak 01, 2009 7:50 pm

TIP EFSANELERİ
İlk doğumunu yaptıran stajyer doktor, yanında kendisini izleyen hocasına sordu: Nasıl buldunuz hocam?
Profesör: İyi, iyi... dedi. Yalnız, doğumdan sonra annenin poposun değil, bebeğin poposun şaplak vurulur !..
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePerş. Ocak 01, 2009 7:51 pm

OTOBÜS ŞÖFÖRÜ
Bir anne ve 8 yasındaki kızı otobüste gidiyorlar. Durakların birinde bir kaç tane hayat kadını, müşteri bekliyor.
Kız annesine; “bunlar kim? ne diye bekliyorlar?”diye soruyor.
Anne de; “Bunlar kocalarını bekleyen kadınlardır' der.
Bunu duyan otobüs şoförü dönüp; “Çocuğa böyle saçma sapan şey anlatmayın, Bunlar oruspudur ve para için erkeklerle yatıyorlar” der.
Çocuk da; “Anne bunlar erkeklerle yatarlarsa, o zaman da çocukları olur, bu çocuklar sonra ne oluyor.”
Annenin yanıtı: “Otobüs şoförü”
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimeC.tesi Ocak 10, 2009 11:25 pm

Delikanlı uçakta, güzel bir sarışının yanına düşmüş. Hemen sarkmış sarışına.
-"Yanyana otururken muhabbet edilirse seyehat çok daha kısa sürer, hadi konuşalım" demiş.
Sarışın okuduğu kitaptan yavaşça başını kaldırarak;
-"Ne üzerine konuşmak istersin" demiş.
Delikanlı;
-"Valla bilmem ki... Meselaaaa nükleer enerjiye ne dersin" demiş.
Sarisin;
-"Enteresan bir konu, olabilir,ama önce sana bir soru sorayim... At inek ve geyik ayni şeyi yerler... yani ot... Ama çıkartırlarken geyik küçük parçalar halinde, inek lappadanak parçalar halinde, at da pişmaniye topları gibi
çıkartır. Neden olduğunu biliyor musun?"
Delikanlı ;
-"Valla en ufak bir fikrim yok" demis.
Bunun uzerine sarışın;
-"Bi boktan anlamazken nükleer enerjiyi nasıl tartısabileceğini zannediyorsun?"

En son zevzek tarafından Perş. Ocak 15, 2009 1:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimeC.tesi Ocak 10, 2009 11:43 pm

Ateist bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafındaki güzelliklere bakıyormuş. Aniden arkasında kocaman bir ayı
belirmiş ve adamı kovalamaya başlamış. Adam var gücüyle kaçıyormuş ama ayı da yaklaşmaktaymış. Dakikalarca süren bir kaçışın sonunda adamın ayağı takılmış, ayı adamın üzerine atlayıp pençesini kaldırmış. Tam vurmaya hazırlanırken adam, 'Allahıııım' diye bağırmış. Bir anda zaman durmuş, ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş, orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık hüzmesi adamın üzerine parlamış. Derinden gelen ilahi bir ses adama:
-Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın, sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?
Adam utanç içinde ama inadından da vazgeçmeden 'biliyorum' demiş:
-Bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık ama belki ayıyı dindar yapabilirsiniz.
O ses, 'peki' diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş. Nehir tekrar akmaya başlamış, her şey eski haline dönmüs.
Ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirip 'allahım' demiş:
-Senin rızkınla orucumu açıyorum; hamdolsun verdiğin nimetlere!

En son zevzek tarafından Perş. Ocak 15, 2009 1:58 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimeC.tesi Ocak 10, 2009 11:54 pm

Politika

Çocuk
babasına sorar:
"Baba politika nedir?"
Baba şöyle der:
"Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben kapitalistim. Annen parayı yönetir, öyleyse o hükümettir. Deden paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da sendikadır. Hizmetçi kız ise işçi sınıfıdır. Bizlerin ise tek hedefi vardır, senin rahatlığın. Dolayısıyla sen de halksın. Ve altında bezi ile yatan küçük kardeşin
ise gelecektir. Söyle bakalım anlayabildin mi?"
Çocuk
düşünür ve o gece babasının anlattıklarını düşüneceğini söyler. Gece yarısı çocuk uyanır. Çünkü küçük kardeşi altını pisletmiştir ve ağlamaktadır. Ne yapacağını bilemeyen çocuk anne ve babasının yatak odasına gider. Annesi yalnız ve derin bir şekilde uyumaktadır, öyle ki onu uyandıramaz. Hizmetçi kızın odasına gider. Bakar ki babası
hizmetçi kızla yatmaktadır. Dedesi de pencereden gizlice onları izlemektedir. Hepsi öyle meşguldürler ki çocuğun orada olduğunu farketmezler bile. Çocuk hiçbir şey yapamadan yatağına geri döner. Ertesi sabah baba çocuğa kendince politikanın ne olduğunu anlatmasını ister.
"Evet" der çocuk, "kapitalizm işçi sınıfını kötüye kullanıyor... Sendika bunu seyrediyor... Bu arada hükümet uyuyor... Halk ise dikkate alınmıyor... Ve gelecek bokun içinde yatıyor! Politika budur!!!"
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePaz Ocak 11, 2009 12:04 am

DUA
Genç kız, sevgilisine telefon açmış...
- 'Adam,' demiş, 'seni çok arzuluyorum, geceleri uyku uyuyamıyorum. Ne olur bu hafta sonu bize yemeğe gel. Seni annem-babamla tanıştırayım. Sonra benim odamda ders çalışıyor gibi yapar doya doya sevişiriz...
Adam ömründe hiçbir kızla sevişmemiş, toy bir delikanlı... Bir eczaneye gitmiş... Babacan eczacıya;
'Bu hafta sonu önce bir aile yemeği, peşinden ateşli bir aşk yaşayacağım' demiş, 'Bu yüzden iyisinden bir kutu prezervatif istiyorum...
Babacan eczacı kutuları vermiş, oğlanın sırtını sıvazlayıp yolcu etmiş... Adam hafta sonunda bir büyük buket çiçekle kızın evinin kapısını çalmış... Genç kız kapıyı açmış. Adam'I doğrudan yemeğe almış... Delikanlı çok mahçup biçimde masaya oturmuş. Kızın ana-babasının yüzüne şöyle bir baktıktan sonra başını önüne eğmiş... Başlamış dua etmeye...Ancak dua bir türlü bitmiyor...
Kız sonun dayanamamış, fısıltıyla: - 'Ben senin bu kadar dindar olduğunu hiç bilmiyordum Adam,' demiş...
Adam adeta inlemiş: -'Ben de babanın eczacı olduğunu!'

En son zevzek tarafından Perş. Ocak 15, 2009 1:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePaz Ocak 11, 2009 12:19 am

İNEK-EŞEK-BEYGİR
Bir inek, bir beygir, bir eşek, dağılıp insanların ne yaptıklarını öğrenmeyeve beş yıl sonra buluşmaya karar verdiler.Her biri başka yöne yola çıktılar.Beş yıl sonra buluşma yerine önce inek ile beygir geldi. ikisi de perişan bir halde, zayıflamış, dişleri dökülmüş, kamburları çıkmış,adeta çökmüşlerdi.Beygir sordu: 'Nedir bu halin inek?..'Inek iç çekerek anlattı:'Bu insanlar merhametsiz. Beni durmadan birbirlerine sattılar. Alan sütümü sağdı. Bir inek daha varmış, onu yanıma
koyup çifte koştular, aç bıraktılar.
Canımı zor kurtardım be kardeş...'Sonra beygir anlattı:'Benim de ağzıma bir demir parçası geçirdiler, ağzımı açamadım. Üzerime bindiler. O indi öbürü bindi, o indi öbürü
bindi... Binmedikleri zamanlar zincire vurdular... Belim çöküp de onları taşıyamaz bir hale geldiğimde arkama kocaman bir araba bağladılar, bu sefer birçoğunu birden taşımaya başladım. Ben onları taşıdıkça kırbaçladılar. Canımı
zor kurtardım yav inek kardeş...'
Ve uzaktan eşek gözüktü. Eşek; ıslık çala çala, taşlara tekme ata ata geldi. Mutluydu. Şişmanlamıştı, tüyleri parlıyordu,
gözlerinin içi gülüyordu, üzerinde lacivert takımlar vardı.
İnek ile beygir, 'Nedir bu halin, neler oldu' diye merakla sordular, eşekanlattı:'Bir memlekete vardım, birisi bağırdıkça insanlar onu alkışlıyordu.Ben de yüksekçe bir yere çıkıp bağırdım. Benim bağırmamı bilirsiniz, duyan benim yanıma koştu, duyan koştu. Onlar geldikçe ben daha çok DİN-İMAN-TURBAN-
falan-filan diye bağırdım...'
'Sonra?..''Sonra beni başkan seçtiler...''Yani sen başkan mı oldun ?..''Evet... Bir şey yapmama gerek kalmıyordu, ben bağırdıkça onlar 'Memleketseninle gurur duyuyor' diye alkışladılar. Yiyecek birçok şey vardı. Ben ise yedim ve bağırdım, yedim ve bağırdım...''Pekiii... Senin eşek olduğunu anlamadılar mı?...'Eşek yanıtladı: 'Yarısı anladı ama diğer yarısına anlatamadı... '

En son zevzek tarafından Perş. Ocak 15, 2009 1:27 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePaz Ocak 11, 2009 12:30 am

Evliymişiz gibi davranalım
Soğuk ve karlı bir gecede tipiden yolunu kaybeden bir işadamı ve sekreteri arabalarını terk etmek zorunda kalırlar ve uzun bir yürüyüşten sonra üşümüş ve ıslanmış durumdayken bir kulübe bulurlar. Kulübede bir yatak, bir uyku tulumu ve bir sürü battaniye bulunmaktadır.
Geceyi geçirmeye hazırlanırlar ve işadamı bir centilmen olarak, yatağı sekreterine verir.
-Ben yerde uyku tulumunda uyurum, der.
Sekreter yatağa yatar, adam uyku tulumunun içine girerek fermuarı çeker. Bir süre sonra tam uyumak üzereyken, sekreterinin sesini duyar:
-Efendim, ben çok üşüyorum.
Adam fermuarı açar, uyku tulumundan çıkar, bir battaniye alıp kadının üzerine örter, tekrar uyku tulumuna girer, tam uyumak üzereyken yine sekreterinin sesini duyar:
- Efendim, ben hala çok üşüyorum. Adam yine fermuarı indirir, tulumdan çıkar, bir battaniye daha alıp kadının üstüne örter, uyku tulumuna girerek fermuarı çeker. Tam uykuya dalacağı sırada yine duyar:
-Ben yine çoooook üşüyorum.
Adam yattığı yerden:
- Bir fikrim var, der. Burası ıssız bir yer. Neler olduğunu kimse göremez, istersen evliymişiz gibi davranabiliriz.
Genç kadın kıkırdar:
- Tamam, bana göre hava hoş.
Adam yattığı yerden avazı çıktığı kadar bağırır:
- Öyleyse kalk ve kahrolası battaniyeyi kendin al!

En son zevzek tarafından Perş. Ocak 15, 2009 1:24 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
crazys
Yeni Üye

Yaş : 28 Kayıt tarihi : 01/01/09 Mesaj Sayısı : 19 Nerden : S2 İzmir İş/Hobiler : Lakap :

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePaz Ocak 11, 2009 7:31 pm

Cok süper
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePtsi Ocak 12, 2009 12:16 am

TEMEL

Temel'in kötü huylarindan biri de her sabah uyanir uyanmaz, gök gürültüsü kadar yüksek sesle gaz çikartmakmis. Karisi Fadime de bu densizlige pek içerler,
-'Cözü çikasu heruf, ha pir sabah poyle fosururken, tüm pağursaklarun donuna dökülsun da cör cünunu' dermis.
Derken, Kurban bayraminin ikinci sabahı, Fadime mutfakta kurban etlerini ayıklarken ve Temel hâlâ uyurken, Temel'i yola getirme niyetiyle, bir gün önce kurban olarak kestikleri koçun barsaklarını toparlayıp bir güzelce Temel'in donunun içine koymus! Az sonra Temel uyaninca, adeti üzere, keyifle ve gök gümbürtüsü misali, gaz atinca bir de bakmış ki tüm barsakları donunun içinde. Şaskınlık ve korku ile rengi benzi atmış aklı uçup gitmiş. Temel, bir muddet sonra kendine gelmis, kalkıp tuvalete gitmiş. Epey zaman sonra, sararmış yüzünden soguk terler damlayarak bitap yorgun bir halde mutfaga gelen Temel;
-'Haçan dediğun oldi be Fadime, fosururken tüm pağirsaklarum donuma döküldu da' dediginde, Fadime:
-'Oh olsun, ama pağirsaklarun çikarken canun da pek yanmiştur be Temel'im' diyerekten gönlünü almaya çalisirken;
Temel yanitlamis hemen :
-'Yok be Fadime, ha çikarken acumadi da, geri sokarken az kalsun ceberiydum'
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
taff
Yeni Üye

Yaş : 35 Kayıt tarihi : 25/12/08 Mesaj Sayısı : 37 Nerden : BANDIRMA İş/Hobiler : Lakap :

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePtsi Ocak 12, 2009 1:33 am

mükemmel fıkralar ya Very Happy paylaşım için sağol Very Happy
yalan
Yeni Üye

Yaş : 31 Kayıt tarihi : 01/01/09 Mesaj Sayısı : 11 Nerden : izmir İş/Hobiler : Lakap :

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimeSalı Ocak 13, 2009 4:37 pm

cok süper miş Wink
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 1:18 pm

VAY PAPAZ VAYYYY

8 - 9 yaşlarında bir çocuk var, bu çocuğun en sevdiği şey yatak odasındaki dolaba girip oyuncak beyaz ayısı ile oynamak. Yalnız bu duruma annesi çok kızıyormuş çünkü kocası yokken sevgilisini eve getiriyormuş. Yine bir gün annesi sevgilisi ile dışarıda iş üzerindeyken çocuk dolapta beyaz ayısı ile oynuyormuş... Bu sırada kadının kocası gelmiş kapı çalınmış, kadın panik ile adamı dolaba sokmuş..
Bu sefer kocasıyla dışarıda sevişmeye başlamışlar. Bu sırada içerde çocuk ve adam karşı karşıya oturuyorlar.. Bir süre sonra
-Amca,
-Efendim? * Benim bi beyaz ayım var..
-Eee.?
-Sen onu alacaksın
-Çocuğum ben koca adamım ne yapıyım ayıyı?
-Yok yok alacaksın..
-Almayacağım ulan
-Alacaksın, yoksa çıkar babama söylerim
-Peki peki sus... Ne kadar?
-$50
-Hadi lan .. Ben $50 vermem ona
-Peki bende çıkar babama söylerim...
-Peki peki ... Al şunu ..
Aradan bi süre geçmiş..
-Amca
-Ne var?
-Ayımı geri ver..
-Hadi lan ben ona $50 saydım..
-Vereceksin, yoksa çıkar babama söylerim..
-Peki lan velet al sus şunu..
Biraz sonra
-Amca..
-Ne var
-Benim beyaz ayı var ya...
-Eeee ..?
-Sen onu geri alacaksın $100
-Hmmppf !
Bu böyle sabaha kadar devam etmiş.. çocuk adamın cebindeki tüm parayı almış. Ertesi gün gitmiş... Paralarla kendisine bir bisiklet almış.. Eve dönmüş annesi bisikleti görmüş.
-Bunu nerden buldun? demiş O da
-Yerde para buldum onunla aldım demiş..
Annesi
-Olmaz çocuğum sen günah işlemişsin, git bisikleti geri ver, parayı geri al. Sonra o parayı kiliseye bağışla.. Gitmişken de parayı nasıl bulduğunu anlat ve günah çıkar demiş... Çocuk istemeye istemeye gitmiş, bisikleti geri vermiş, parayı almış. Sonra parayı kiliseye bağışlamış ve günah çıkarma odasına girmiş... Rahip kabinin diğer tarafından seslenmiş
-Buyur çocuğum
-Rahip amca benim bi beyaz ayım var
Rahipten gelen cevap:
-S..tirrrrr gitt laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan..!!
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 1:34 pm

Arabanın lastiği tam tımarhanenin önünde patlar. Adam arabayı kenara zor yanaştırır. Sonraki işlem malum... Kriko, stepne, bijon anahtarı ve tekeri söker. Ama söktüğü 4 adet bijon, yuvarlanıp yağmur mazgalına düşer. Mazgal açılır gibi değil, Bijonlar görünmüyor bile. Adam bir sağına bakar, bir soluna bakar, çaresiz kaldırıma çöker. Olayı en başından beri tımarhanenin demir parmaklıklı penceresinden izleyen bir deli, seslenir;
- Ula salaaak! Sen ne yapıyorsun orda öyle?
- Sorma birader, lastik patladı ve değiştirirken bijonları mazgala düşürdüm.
- Düşündüğün şeye bak! Diğer lastiklerden birer tane bijon çıkar. Hepsi 3 bijonlu olsun. Seni, lastikçiye kadar idare eder.
Adam hemen denileni yapar. Ve akıl hastanesindeki deliye seslenir:
- Senin ne işin var tımarhanede?
Cevap müthiştir....
- Biz burada delilikten yatıyoruz kardeşim, salaklıktan değil...!
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 1:36 pm

Adamın biri elinde büyük bir bıçakla camiye dalar ve sorar:
-Aranızda Müslüman olan var mı?
Korkudan kimse bişey diyemez. Birazdan yaşlı bir adam ayağa kalkar:
-Ben Müslüman’ım. Der.
Bıçaklı adamla yaşlı adam camiden çıkarlar. Adam dışarıdaki inek sürüsünü gösterip:
-Amca, şunları kurban edicem de ben beceremem yardım eder misin? Der.
Yaşlı adam baya bir hayvanı kestikten sonra 'ben yoruldum başka birini bul' der.
Adam bu sefer kanlı bıçakla yine camiye girer ve sorar:
-Aranızda başka Müslüman var mı? Az önceki adamı doğradığını düşünen cemaat çok korkar ve herkes aynı anda imama bakar, imam:
-Ne bakı yosunuz ulan iki rekât namaz kıldırdık diye hemen Müslüman mı olduk.
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 2:01 pm

Pek saf bir karı koca çocukları olmadığı için Oflu Hocaya gitmişler.
Oflu Hoca;
-"Büyü için hanımla ilişki kurmam gerek demiş. Hafifçe ilişkide çocuk
memur olur, biraz ilerletirsem avukat olur, tam ilişkide doktor olur demiş."
Çok şaşıran ama çaresiz kalan karı koca düşünmüş taşınmış;
-"Çocuğumuz olsun da memur olsa da olur demişler."
Oflu Hoca kadını içeri almış. Soyunmasını söylemiş. Hoca kadının çok güzel olduğunu görünce kendini kaptırmış.
Kadın hocanın tam ilişkiye geçmeye çalıştığını görünce telaşla;
-"Aman hoca efendi biz memur istiyorduk, demiş."
Kendinden geçen hoca gürlemiş:
-"Oynama çocuğun isdikpaliyla"
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimeCuma Ocak 16, 2009 10:50 am

ASLAN TERBİYECİSİ

Kasabaya sirk gelmiş ancak sirkin geldiği daha ilk gün aslan terbiyecisi istifa etmiş ve gitmiş. Patron panik halinde hemen yerel bir gazeteye ilan vererek 'ACELE BIR ASLANTERBIYECISI aranıyor' demiş.
Sonuçta iki kişi ilana müracaat etmiş.
Birisi uzun boylu, sarışın bir hatun, diğeri ise Temel.
Patron ; ' ikinizde aslan terbiyecisi misiniz ? diye sormuş.
Yanıtlar evet olunca, ilk önce kıza, once sen gir bakalım kafese demiş.. Kız girmiş, arkasından kafesi kilitlemişler.
Aslan kıza bakmış, ağır ağır yaklaşmış, kız birden önünü açmış ve çırılçıplak aslanın karşısında durmuş.
Baba aslan önce afallamış, sonra kıza yaklaşmış ve ayak ucundan başlayarak yukarıya kadar yalamış, sonra da gevşemiş ve sakin mutlu bir şekilde kızın ayaklarının dibine yatmış.
Patron dönmüş Temel ' e ; ' Sende aynı şekilde yapabilir misin? 'demiş..
Temel ' in cevabı ;

"Yaparım ama önce aslanı kenara çekin"
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 12:45 am

VANTROLOG

Vantrolog eline geçirdiği kukla ile konuşuyor ve aptal sarışın fıkraları anlatıyormuş. Gösterisi biraz ilerledikten sonra birden orta sıralardan sarışın bir kadın ayağa kalkmış ve yüksek sesle :
- Affedersiniz!
Bu çıkış üzerine vantrolog ve kalabalık durmuşlar ve sarışına bakmaya başlamışlar, sarışın :
- Görüyorum ki sarışınların ne kadar aptal olduğuna dair şakalar yapmaktasınız. Peki, söyler misiniz, bu kanıya nereden vardınız? Tek suçumuz saçımızın rengi mi yani? Sizin bu yaptığınız ırkçılık olmuyor mu? Kadınların bir çoğunun sarışın olduğu ülkelerdeki kadınlara hakaret etmiş olmuyor musunuz? Tanımadığınız bu kadar kadına ettiğiniz hakaretler sizi rahatsız etmiyor mu? Söyler misiniz?
Bunun üzerine vantrolog çok mahbup ve üzgün bir yüz ifadesi ile :
- Şey, ... Ben özür dilerim, ... Sadece şaka yapıyordum. Eğer sizi üzd...
Sarışın Vantrologun sözünü keser ve :
- Ben sizle konuşmuyorum bayım. O elinizdeki küçük terbiyesiz adamla konuşuyorum! Siz onu savunmayın, o cevap versin.

cheers
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 12:48 am

BİZDE ÇOOOOK VAR

Bir Amerikalı bir İngiliz ve bir Iraklı barda oturmuş içki içiyorlarmış.
Amerikalı içkisini bitirince bardağı havaya fırlatıp silahıyla bardağa ateş etmiş ve parçalamış:
‘Bizim ülkemizde bardaklar o kadar ucuzdur ki biz aynı bardakla iki kere içmeyiz’ demiş…
İngiliz de bunun üzerine içkisini bitirip bardağı havaya fırlatıp ateş edip parçalamış:
‘Bizim İngiliz sahillerinde o kadar çok bardak yapacak kum vardır ki biz aynı bardakla iki kere içki içmeyiz’ demiş…
Iraklı da soğukkanlılıkla içkisini bitirip bardağı havaya fırlatmış ve Amerikalı ile İngiliz’i çekip öldürmüş ve ‘Bağdat ‘ta bu İngiliz ve "Amerikalılardan o kadar çok var ki biz aynı adamlarla iki kere içmeyiz"… Very Happy
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 12:51 am

TEMİZ DON

Gümrük kapısından bir İngiliz, bir Fransız, bir Türk geçmek için bekliyorlarmış. Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış.
Önce İngiliz’in valizine bakmışlar. İçinden 7 adet don çıkmış. “Niye 7 tane?” diye İngiliz’e sormuşlar.
O da “Haftanın yedi gün var. Hepsi için bir tane. Pazartesi, Salı, Çarşamba…” demiş.
“Vay be! Helal olsun medeniyete, temizliğe bak adamlardaki.”
“Sıra Fransız’ın valizine gelmiş. Açmışlar bakmışlar 8 tane don.
“7′yi anladık da niye 8?” diye sormuşlar. Fransız “Pazartesi, Salı, Çarşamba… Hergün için bir tane, bir tane de ne olur ne olmaz diye yedek aldım” demiş.
“Vay be! Adamlardaki temizliğe medeniyete bak!” demiş görevliler.
Sıra Türk’e gelince açmışlar bakmışlar tam 12 adet don.
“Vay be! Ne varsa bizim insanımızda var. Şu medeniyete, şu temizliğe bak!” Sormuşlar “Neden 12 adet?”
Bizimki cevap vermiş “Ocak, Şubat, Mart….”
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 12:54 am

BABADA KALACAK

Boşanma davasında kadın, hakime talebini gerekçesi ile açıklamış:
- "Sayın hakim, çocuğun bende kalmasını istiyorum. Onu dokuz ay karnımda taşıdım."
Hakim kocaya sormuş:
- "Karınızı duydunuz. Bir diyeceğiniz var mı?"
Adam "Var tabii" demiş ve anlatmış:
- "Sayın hakim. Farzedelim ki canınız bir kutu soğuk kola istedi. Makineye parayı attınız ve kola geldi. Şimdi bu kola makinenin midir, yoksa parayı deliğe atanın mı?"
Hakim sekreterine dönmüş:
- "Yaz kızım. Çocuk babada kalacaktır..."
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 12:55 am

TEMELİN VASİYETİ

Yolculuktan dönen Idris, kahvede oturanlara sordu :
- Yahu pizum Temel nasil öldi?
- Kalpten cittu, dediler.
- Vasiyetu filan var miydu?
- Var idu. "Beni denize gömün" demis idu.
- Cömdünüz mü?
- Cömdük amma, mezarinu kazarken çok kayip verduk...
zevzek
Yeni Üye
zevzek

fıkra Vide
MesajKonu: Geri: fıkra fıkra Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 1:14 am

KARIMI GERİ GETİRİYOR SANDIM

Adam süratle radar kontrolden geçerken polis peşine takılmış.
Polis bastırmış, adam bastırmış. Siren, anons manons adam durmamış.
En sonunda bir kavşakta yakalanmış. Polis sinirle adamın yanına gitmiş.
- Beni çok uğraştırdın. Ya çok mantıklı ve geçerli bir mazeret söyle yada işin bitti.
Adam şöyle bir düşünmüş.
-Memur Bey, benim hanım 3-4 ay evvel bir trafik polisine kaçtı. Arkamda sizin arabayı görünce kaçıran polis geri getiriyor sandım.

fıkra

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : 1, 2  Sonraki